KvikneTråkka er Kvikne Løypelags løypemaskin som blir flittig brukt på vinterhalvåret. Du kan følge KvikneTråkkas ferd online på Kontakttelefon: 909 43 519 (Harald Svergja) .
Alvdal Turforening, Tolga turlag, Tynset turforening og DNT Nord-Østerdal arrangerer i morgen tur fra Kvikne til Vingelen. 18 stykker er påmeldt så langt, og disse starter fra Vang ca. 9:30. Turen går inn til Gråhøbua og videre opp mot Sæterfjellet og Gjærsjøhøgda. Vil du være med på deler av turen så er det nok bare å møte opp!
Løypa inn til Gråhøbua kjøres gjennom med Kviknetråkka i kveld. /Harald
Kjøres med Tråkka i nevnte rekkefølge. Oppstart fra lysløypa ca. 9:45. /Harald
Plasseterveien kjørt inn til nasjonalparkgrensa!
Kjører gjennom med skuter og sporlegger for å sette på nye spor der vinden har føyka igjen løypene siden igår. Kjører ut ca. 10.00. / Ingar.
Kjørte i tillegg inn til Svartsjøen med bare skuteren slik at det ble litt fastere å gå for de som gikk innover der..;o) / Ingar